Dap Yapı gayrimenkul sektöründe benzersiz bir konsepte imza atmıştır. Dap Yapı tarafından İstanbul Kartal’da uygulamaya soktuğu proje Dünyanın En İyi Yapı Geliştirme Projesi ödülünü aldı. 2014 yılının en fazla satış gerçekleştiren projesi olma ayrıcalığı da bulunuyor. Dap Yapı İstmarina adını verdiği proje ile inşaat sektörüne bambaşka bir soluk getirdi. İstanbullular için İstmarina projesi büyük ilgi uyandırdı ve İstmarina satılık konut takibi hızla arttı.

En İyi Karma Yaşam Projesi

İstmarina dünya çapında en iyi karma yaşam projesi ödülünü aldı ve proje detayları ortaya çıktıkça bu ödülün ne kadar hak edildiği de anlaşıldı. İstmarina önünde büyük bir liman alanı bulunuyor ve burası kapasitesi yüksek bir yat limanı haline getiriliyor. Projenin içinden hızlı tren geçiyor. Hızlı trenin İstmarina içinde oluşacak yaşamda ne kadar büyük bir ulaşım kolaylığı getireceği ortada.

Yarısı açık yarısı kapalı tasarlanan İstmarina AVM insanların konutlarından sadece bir asansörle ulaşabilecekleri şekilde konumlandırılmış. İçinde moda sektörünün, aksesuar sektörünün ve kozmetik sektörünün en seçkin markaları yer alacak. Dünya mutfaklarından çeşitler sunacak olan cafe ve restoranlar ise büyük ilgi görecek gibi duruyor. İstmarina AVM sadece Kartal bölgesinin değil tüm İstanbul halkının rağbet edeceği bir alışveriş noktası olacak. Öncelikle muhteşem ada manzarası insanların alışveriş yapmak ve sosyalleşmek için burayı tercih etmesinde vesile olacak.

Aktivite İmkanları

İstmarina içinde dört adet açık ve kapalı yüzme havuzu bulunuyor. Türk hamamı, spa merkezi, sauna, şok odası, spor salonları ile her türlü aktivite imkanını bünyesinde barındırıyor. Yat limanı, gezinti yolları, çocuk parkları da açık havada olmak isteyen insanların ihtiyaçlarına karşılık geliyor. Tüm bu özellikler İstmarina kiralık konut patlamasına da yol açtı.

İş Hayatı

İstmarina’da yer alan S şeklindeki bloklar tamamen ofis olarak planlanmış. İşi ile evi arasında mesafe olmasını istemeyen ve yollarda vakit kaybetmeyi göze alamayan insanların bu projeden ev ve ofis alımını beraber gerçekleştirdikleri görülüyor. Birçok büyük firmanın genel merkezlerinin Kartal bölgesinde yer alması  nedeniyle İstmarina iş hayatı açısından da oldukça önemli bir konumda bulunuyor.

Özel Okul

İstmarina içinde bir de özel okul yer alıyor. Burada yerleşen insanları okul arama telaşından tamamen kurtaracak bir düşünce. En iyi proje ödülü almasında etkili olan önemli bir faktör konsept içinde bir de okulun yer alması.

Hastane

İstmarina içinde neredeyse bitmek üzere olan bir de hastane projesi yer alıyor. Okuluyla, alışveriş merkeziyle, hastanesiyle, ofisleriyle, yat limanıyla neredeyse küçük bir şehir konumunda İstmarina.

İnşaatı bitmek üzere olan hastane binasında Acıbadem hastanesi faaliyet gösterecek. Böylece konseptin içine Türkiye’nin en prestijli hastanelerinden biri de dahil olacak. Hastane binasının bitmek üzere olduğu görülüyor. Çok kısa süre içinde Acıbadem hastanesinin açılışı gerçekleşecek.