İstmarina Okul projesi ile oldukça ilgi görmüş olup, ebebeynler çocuklarının kendilerine yakın konumda ve en kaliteli eğitimi almaları için ellerinden geleni yaptıklarını düşününce İstmarina projesinde okul olanağı da sunmuştur. Tabi ki sunulan İstmarina okul olanağında en iyi özel okul olarak gördüğü Mektebim okulları ile anlaşmaya vararak geçtiğimiz dönem açışını yapmıştır. Peki, İstmarina okul projesinin detayları nelerdir hemen sizlere aktaralım..

Dap Yapı, Kartal’da dünyanın en özel projelerinden birini hayata geçiriyor. Dünyada karma yapı projeleri olsa da İstmarina özellikleri nedeniyle bir ilk haline geliyor. Bu karma projenin içinde konut ve ticari ofislerden başka bir hastane, AVM, marina ve İstmarina okul projesi de bulunuyor ve bunlar İstmarina satılık konut arayışını arttırıyor. Bu özellikler ile İstmarina dünyada tek olma konumuna yükseliyor.

İstmarina Mektebim Okulları

İstmarina’nın anlaşmış olduğu ve faaliyete geçirdiği Mektebim Okulları, ilköğretim olanağı sunmakta olup, bu olanağı en iyi koşullar ile ve en iyi yerde sunmaktadır. Hep velilerin yakın kesimlerinde yer alan okul çocuklarınızın güvenliğini sağlarken hem de eğitimin kaliteli şekilde aktarılması hedeflenmiştir. Tam olarak açılışının kayıt dönemine denk gelmemesinden kaynaklı olarak öğrencilerin yoğun olmadığı görülse de bu kayıt döneminde ilginin oldukça fazla olması beklenmektedir. İstmarina okul projesinde gerek yapım aşamasında gerekse öğrencilerin en iyi şekilde eğitim alması amacı ile kaliteden ödün vermemiş olup, en iyi imkanları sunmuştur. Eğitim ve öğretime destek amacı ile de yaptığı bu okulun Mektebim Okulları tarafından alınması da aslında DAP yapıyı da onure etmiştir. İstmarina okul için tabi ki ev almak ve yeni yaşam alanında yerleşim kurmak önem arz etmektedir.