Hastane insanların en önem verdiği konulardan olup, İstmarina projesinde de önemsenerek, gerekli çalışmalar yapılarak, hastane yapımına başlanmıştır. Projelendirilmiş olan hastane de Acıbadem Hastanesi ile anlaşma sağlanmıştır. Peki, İstmarina hastanede son durum nedir? İstmarina projesinin detayları sizlerle…

Kartal, İstanbul’un yükselen yıldızı konumunda. Bölgede çok fazla büyük inşaat projesi gerçekleştirildi ve bu projeler sayesinde Kartal büyük değer kazandı. İstmarina da Kartal’ın en iyi noktalarından birinde hayata geçiyor. Full deniz manzaralı projede yer alan neredeyse bütün konutların denizi görmesini sağlıyor ve sakinlerini muhteşem ada manzaraları ile buluşturuyor. Bu arada kompleks içinde yer alan ve projeye büyük bir ayrıcalık kazandıran İstmarina hastane inşaatında gelişme dolayısıyla İstmarina satılık konut arayışları da hız kazanmış durumda.

Yeni Küçük Şehir ’de Büyük Hastane

İstmarina karma projeler alanında en iyi proje seçildi. Bunun nedeni proje içinde yer verilen oluşumlar. DAP Yapı İstmarina’yı küçük bir şehir olarak tasarlamış. Bir şehirde olması gereken her detay proje içinde düşünülmüş ve hayata geçirilmiş. Proje içinde bir özel okul yer alıyor ve İstmarina hastane inşaatında gelişme nereyse tamamlanmış durumda. İnsanlar için yaşadıkları noktada bir okul ve hastane bulunması son derece ayrıcalıklı bir durum. İstanbul trafiği göz önüne alındığında çocukların okula giderken ne kadar zorlandıkları ve çok erken yollara çıkmak zorunda kaldıkları görülüyor. Sağlık açısından bakıldığında ise çok kısa bir sürede hastaneye ulaşım imkanının olması büyük bir ayrıcalık haline geliyor. Okul ve hastane projeleri İstmarina’nın diğer karma yapı projeleri arasından sıyırıyor ve bir numaraya getiriyor. İstmarina bu açıdan bakıldığında sadece Türkiye’de değil dünyada bir ilk olma konumunda bulunuyor. İnsanlar İstmarina kiralık konut ve ofis bulma çabasına girmiş durumda.

Tabi ki İstmarina ’ya talep sadece hastane olanağı olmasa da bunun asıl nedenlerinden birisinin de bu olduğu gözlerden kaçmamaktadır. İstmarina Acıbadem Hastanesi ile anlaşmasının hemen ardından inşaat hızını arttırmış ve sizlere yakın zaman da hastane kapılarını açacaktır. Tabi ki sizlere anlattıklarımızın yanı sıra hastanenin oldukça üst ekipmanlar ile en iyi şekilde hizmet vereceği de şüphesiz ki görülmektedir.